تبلیغات
عکاسی - عکس

مدتهاست كه عكاسان حرفه ای از فیلتر های عكاسی استفاده می كنند. آنها برای ایجاد چلوه های ویژه و یا افزودن كنتراست بعضی از رنگها این فیلتر ها را به كار می برند. از فیلتر ها برای تنظیم كردن white balance هم استفاده می شود.

برای مثال فرض كنید یك فیلم برای دمای رنگ متناسب با نور یك روز آفتابی ساخته شده است. وقتی در داخل اتاق با این فیلم ها عكس می گیرید، رنگ تصویر تمایل به زردی دارد. كه این اثر نور لامپ است. و برای جبران آن باید از یك فیلتر مناسب استفاده كنید. تا نور مناسب داشته باشید.

برتری بزرگ دوربین های دیجیتال این است كه شما می توانید white balance را بدون استفاده از فیلتر تنظیم كنید.

حتی پس از انتقال عكس به كامپیوتر شخصی خود می توانید با استفاده از نرم افزار های مختلف ویرایش تصویر جلوه های مختلفی به عكس خود بیفزایید. در گذشته این كار با فیلتر های عكاسی انجام می گرفت. با استفاده از كمی خلاقیت و نرم افزار های موجود می توانید جلوه هایی كه می خواهید خلق كنید.

تنها فیلتری كه یك دوربین دیجیتال لازم دارد فیلتر پلارایز است.

فیلتر های پلارایز دو نوع هستند:

·       فیلتر پلارایز خطی

·       فیلتر پلارایز حلقوی ( دایره ای )

هر دو نوع فیلتر یك اثر را دارند ولی فیلترهای حلقوی گرانتر هستند. برای دوربین های دیجیتال می توان از هر دو نوع آن استفاده كرد.

فیلتر پلارایز رنگ آسمان را آبی ژرف نشان میدهد، انعكاس نور را از شیشه ها و آب به حداقل می رساند و درخشندگی زیاد اجسام غیر فلزی را كاهش می دهد. و می تواند برای صحنه های عكاسی با درخشندگی زیاد برای كاهش نور ورودی به داخل لنز موثر باشد.

 

 
11 شهریور 88 | نظرات ()
Blog Skin